MEkanSızlar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MEkanSızlar

SiTeMiZi BeĞeNdİySeNiZ Üye OLUnUz HOŞ GELDİNİZ

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Kısa Hayat Öyküm (Abidin Dino)

YazarMesaj
KarusGm D2K

KarusGm D2K

Kısa Hayat Öyküm (Abidin Dino) Empty
MesajKonu: Kısa Hayat Öyküm (Abidin Dino)   Kısa Hayat Öyküm (Abidin Dino) Icon_minitimePaz Eyl. 28, 2008 12:16 am

Yazarı : Abidin Dino
Kapak tasarımı : Erkal Yavi
Ülke : Türkiye
Özgün dili : Türkçe
Türü : Yaşam
Yayınevi : Can Yayınları
Anadilinde basım tarihi : Aralık 2007
Sayfa sayısı : 86 sayfa

Konusu

''Benim yapabildiğim, yaptığımı umduğum, son soluğuma değin yapacağım-ki önümde uzun bir zaman yok, biliyorum- bu birtakım şeylerin yaklaşmakta olduğu duygusunu yaşamak ve yaşatmak. Her zaman felaketleri düşünmemek gerek. En korkunç acılardan sonra tüm bu yaşadıklarımız olağanüstü güzellikte bir yaşama dönüşebilir." Abidin Dino

Kısa Hayat Öyküm 'de, resimleri, desenleri, karikatürleri, heykelleri, öyküleri, denemeleri ve tüm bir yaşamıyla bize hep sanatın ve yaşamın ne olduğunu göstermiş olan Abidin Dino'nun hayatöyküsü yeralıyor. Kendi kaleminden ve kendi ağzından anlatıyor. Abidin Dino'nun şaşırtan ve güzelliklerle dopdolu yaşam serüveni, tamamiyle kendine özgü, gerçek bir sanat insanının yaşadıklarını birinci elden anlatmakla kalmıyor, aynı zamanda 20. yüzyıl boyunca Türkiye'de ve dünyada sanat ve politika alanlarında yaşananlara da tanıklık ediyor ve bize ulaştırıyor.

İçindekiler

Çocukluk Anıları
Cenevre
Abidin Paşa
Annem Saffet Hanım
Babam Rasih Dino
Çocukluk
Kardeşlerim Ali, Arif, Ahmet ve Leyla Abla
Arif Ağabeyim
Yaş 77
Abidin Dino Andre Velter'e Hayatını Anlatıyor

Kısa Hayat Öyküm (Abidin Dino)